Polako smo zagazili u srpanj! Temperature su više nego idealne, more je toplo, godišnji odmor se polako šulja iza leđa! Još samo da preživim ovaj tjedan pa ću da se otisnem na daleku morsku pučinu! Barem se nadam tome! Rezimirajući ovu školsku godinu , zaključujem da je bila više nego zanimljiva! Konačno sam naučila držat olovku u ruci, a samim tim i nacrtat modnu ilustraciju,otprilike onako kako je ja vidim, naučila sam ponešto o povijesti mode, te kako je zanimljiv bio put čovjekove evoluacije u modnom smislu, od samog početka do danas! Moju pažnju najviše privlači visoka moda i kreiranje s vrhunskim materijalima, što iziskuje ogromne financijske troškove, a takve modele gotovo je nemoguća misija isplatiti, pogotovo na našem tržištu!Glagol stvoriti i dalje me čini sretnom, ali stiliziranje je nešto što me moram priznat ipak malo više privlači!Organiziranje ormara, personal shoping, savjeti za poslovno odijevanje, stiliziranje gotovih komada odjeće je nešto što radim i u čemu istinski uživam! Bilo je tu par modnih događaja na kojima sam prisutvovala, stekla koliko-toliko iskustvo( još uvijek maleno), upoznala gomilu ljudi, i zanimljivih i dosadnih do boli, napisala pokoji tekst,prodala koju kreaciju, i mislim da je vrijeme da napravim malu pauzu i dobro se odmorim do novih izazova koji me čekaju na jesen! Inače u mojim tekstovima rijetko pišem o modi, u smislu kombinacija koje snimimo ja i Babara na našem druženju.Malo mi je glupo pisati o tome što sam s čime spojila, gdje sam isto kupila, koliko sam platila i kojeg je branda.Ukoliko vas to zanima možete mi slobodno poslati privatnu poruku.Jednostavno mi se ne sviđa kad to vidim ispod slika! Uostalom nemam obveze prema nikome, odjeća je isključivo moje privatno vlasništvo, a želja da trkeljam gluposti iz svakodnevnog života , veća je od želje da pričam o robi i krpicama! Idemo dalje!
Danas sam u totalnom dobrom filmu! On i ja danas slavimo trinaestu godišnjicu zajedničkog života!Bila sam skuvana od prvog trena kad sam ga vidila bez da sam ga prethodno preidealizirala, što mi je bio light motiv svih dotadašnjih veza! S vremenom sam prihvatila sve one njegove negativne osobine i nerazumjevanje za moje lutanje u oblake, i potrebu da govorim 365 riječi u minuti!Sto puta dnevno tirana dalmatinskim dišpetom, ma koliko god svađa da se desi, i ma koliko god besmislenih riči izađe iz ovih naših gubica, jedino šta ja u tom trenu mislim je kako ću ga zagrlit i kako ću se pomirit! I dok je tako nekako sam sigurna da ovi naš lipi život ima bijelu, čistu perspektivu! Isto želim i vama! Jer najlakše se pokupit i otić! Neki poseban savjet ili pravilo nemam,ali imam par nekih kojih se držim!
-Iživite se prije braka! Tulumarite, partijajte, izlazite, mijenjajte partnere dok ne nađete pravog! Ne smislim sad da se trošite kao zečevi sa bilo kim tko naiđe, ali ono, lakše ćete znat što vam odgovara ako ponešto i probate!
-Pričajte, pričajte, pričajte! Kad god imate slobodan trenutak! Lezite u krevet i pričajte!
-Recite glasno želje i potrebe! Ni on ni vi nemate telepatijsku moć čitanja misli! Barem ne uvijek :-)
-Budite otvoreni, slobodni,nesputani!
-Budite odvojeni kad god možete! Nema ništa slađe nego se vidit nakon 5-6 dana!
-Nemojte se zapustiti! Najviše u smislu komplimenata, pohvale, primjećivanja! A tek onda masna kosa, šminka, roba!
-Iznenađujte se, igrajte se, budite djetinjasti!
-I za kraj jednostavno njegujete svoj brak! Baš kao i cvijeće na balkonu! Šaka ljubavi svaki dan!
- I da, volite se! Life is too short to waste it!
Asti mater šta sam izfilozofirala! Moram sad poć, stojte mi dobro i tipkamo se!
V.
Bonjour
ljudi dragi! Kako ste vi danas? Ja sam u nekom čudnom filmu, ne mogu se
pokrenit nikako! Bliži nam se proljeće, a ja sam daleko od procvjetalih
visibaba i mirisnih livada! Čekala sam zimu,a ona ostala u Gorskom Kotaru ! Dok
mi muhe i komarci još uvijek žustro jure po stanu, svi već lagano počinju priču
o ljetu! Neću se tako igrat! Volim zimu i oću svoju buru nazad! Oću promrzle
ruke i lice otpalo od leda, oću orkanske visove i vrući čaj sa cimetom, oću debele
vunene bičve i dva para gaća! Želim natrag svoj winter blues -pod hitno! Jesam
li normalna?! Pa vjerovatno nisam, jer dok svi navijaju za visoke temperature i
ogoljele nogice ja gunđam za zimom i ledom! Jesus! Prošla je
eurorija oko revije i sad hrabro gazim u nove zadatke! Ukoliko nekoga zanima,
haljina je na prodaju jer mi definitivno ne treba još jedna toaleta u ormaru, a
napokon sam odlučila probit led i prodat nešto što mi se jako sviđa! Današnji
outfit složen je nakon što sam slagala muževe kravate i malo se poigrala
vezanjem iste na sebi! Prvo se sa glave spustila oko vrata i završila na
struku! Inače nisam ljubitelj cipela na petu, ali nije loše tu i tamo pogledati
svijet iz ptičje perspektive! Ni ja ni fotička nismo bile u elementu danas, ali
ipak sam odlučila postat! Želim vam svima ugodan vikend i dobar provod ako
izlazite! Vama što ostajete doma toplo preporučam gledanje starih fotki, mini
DV-ova, slaganje ormara ( ipak proljeće je tu) , druženje s prijateljima ili
samo ljenčarenje uz knjigu i TV! Možete i do teatra ,a ako ste u Splitu
večeras na repertoaru premijerno- baleti Bolero i Carmen.Premijera je posvećena uspomeni na velikane
splitskog i hrvatskog Baleta ,Maju Srbljenović Turcu i Miljenka Štambuka.U
pauzi premijerne izvedbe u kazališnom foyeru će biti otvorena izložba
posvećena najznačajnijim umjetnicima splitskog Baleta.I za kraj,sport! Šalim se i bježim prije nego počmem valjat gluposti! Čitamo se uskoro!