Showing posts with label heels. Show all posts
Showing posts with label heels. Show all posts

Thursday, 17 December 2015

Adio 2015!

Dragi moji ljudovi,
dugo nisam objavila outfit post, ovdje na blogu, a kako sam na instagramu svakodnevno aktivna ,nemam toliku potrebu razbacivati se s ovo malo slobodnog vremena i trošiti ga na fotkanje kao ranije, iako moram priznat da mi nedostaju putešestvije sa mojoj Fotićkom! Ali sam zato danas  nadoknadila cijelu prošlu godinu i bezobrazno postavila skoro sve slike sa snimanja koje mi je moja draga Ivona maloprije poslala, pa vas unaprijed molim da me ne pošaljete u materinu!  Iako je dotična pravi meštar o ´aparata, moram priznat da nisam očekivala da će slije ovako dobro ispast! Sve se nekako poklopilo, a stara napuštena pivovara poslužila je kao izvanredna kulisa za današnje snimanje! Nisam se uopće smrzla, u kratkim rukavima, bez donje majice , na propuhu, u debeloj hladovini stare tvornice prepune otpada i smeća!  Ali nema toga što nismo u stanju izdržat za dobru fotku, uključujući i upalu pluća, kojoj ovim putem poručujem:˝ Ne dolazi stara, gubiš vrime, najela sam se luka i napila crnog vina, nemam vremena za tebe anyway!˝
 Netom prije snimanja ostavila sam dijete u vrtiću, zajedno sa raspucanim keksićima koje smo sinoć pravili za waldorfski božićni sajam, usput, recept sam vam ostavila na Faceu!  Kao majka predškolca svjesna sam da će se  dogodine sve promijeniti i da ću imati još manje vremena za˝ luksuze˝ koje si još uvijek mogu priuštiti, zato se danas tetošim kao nikad do sad! Godina polako izmiče kraju, rezimiram ovogodišnje događaje, radim inventuru misli i osjećaja , pripremam se za nove bitke, ostavljam iza sebe neke ružne trenutke, s radošću se prisjećam lijepih... Svake godine donosim novogodišnje odluke, a ovo je prva godina da sam ih sa liste od 13, postigla 9, što je zapravo izvrsno! Nisam naučila ruski i nisam zaplesala klasične plesove! Ali zato sam svladala sve svoje mentalne izazove, i najbolji savjet za preživljavanje koji vam mogu dati je da se redovito detoxirate, postite  i klistirate od ljudi koji crpe energiju! Ove godine napravila sam određen broj rezova u međuljudskim odnosima  i pokazalo se kao pun pogodak! S druge strane  upoznala sam neke nove ljude i pustila ih  u život, i evo, nakon godinu dana ponosna sam što naša prijateljstva razvijamo bez zlobe, ljubomore i gorčine koju ljudi danas ispoljavaju bez nekih valjanih razloga! Jedna vrata se zatvore, druga se otvore i to jednostavno tako ide! U ovoj godini puno sam boravila u prirodi, radila yogu i pazila što jedem.90 dana otoka Visa zauvijek će ostat u mome sjećanju i pamtim ih kao najbolje dane bez obzira što je bilo ljeto! Nadam se da ću do početka sljedeće sezone završiti projekte koje sada radim , a vezani su za uređenje dva interijera čije nastajanje trenutno bilježim fotićem u nadi da ću jednog dana objaviti post i o tome! Ovu godinu odradila sam par zanimljivih suradnji, npr.uklanjanje vena sa poliklinikom Ljutić i doktorom Yair Galiliem koji dolazi ponovno u veljači pa vas sve zainteresirane ovaj put podsjećam da na vrijeme rezervirate svoj termin. Ukoliko vas muče dlačice na nogama koje ste planirali ukloniti laserskim putem, na raspolaganju vam stoji osoblje Aqua med Wellnessa u Splitu o kojem sam pisala u prošlom postu!
Zajedno s ekipom iz Splita sudjelovala sam na Judinom Pazaaru koje pamtim kao odličan spoj čišćenja ormara i dobre zabave, sa modnom školom Callegari putovala sam u Firenzu na stručno putovanje , privatno sam skoknula do Mađarske i Istanbula, napravila sam make over vlastitog stana u trajanju od 20-ak dana  i zaradila upalu tetive,dijete je naučilo plivat i poticali smo ga na kojekakve ludorije da u životu nema strahove od ničega, ugostili smo u našem domu  nebrojeno mnogo prijatelja, mazila su se nepca finom papicom, popilo se barilo vina! Bili su nam prijatelji iz Australije, što nije tako jednostavno za ostvarit pogotovo kad je četveročlana obitelj u pitanju, išla sam na spoj na slijepo sa curom sa Visa koja me preko Instagrama pozvala  na kavu i kolačiće i ispala je skroz cool !Vozili smo kajake i bicikle ,ronili na dah i družili se s našim engleskim gostima. Sudjelovala sam na Monturi u Dijoklecijanovim  podrumima i ponosno primila diplomu za modnog stilista! Izradili smo puno toga vlastitim rukicama i svladali nove vještine, a force za nastavak nam ne fali ni najmanje! 
Pišem i zvučim kao na traci, ali ježi ga, kasno je  i padam s nogu,a oni koje me prate na društvenim mrežama znaju za moje misaone momente koje iziđu u neko glupo doba dana! Za neke je ovo sve bezveze, i bez smisla za mene je najvažnije da me veseli i da ostala ona ista Veki kakvu me pamte moji dragi ljudi!
U Novoj Godini želim svima od srca prvenstveno obilje zdravlja i da na najbolji mogući način trošite Božjih 365 dana , a ako sam vas nervirala, naljutila i smetala vam u bilo kojem trenutku, znajte da to planiram činiti i dalje! Istekao kredit u švicarcima, miriše mi dobro nadolazeća godina!  Mogla bi ja ovako do sutra, a znam da mrzite čitat duge postove,zato ću vas natren  pustit da odlutate u moj svijetu kojem Ivona dirigira u ja plešem, a ako poželite i sami ovakve fotke na kraju slika naći ćete link na Ivonin foto blog pa se probajte dogovorit!
A sad adio, svako dobro vam želim od srca i hvala što pratite Mu cephei!
Voli vas vaša,
 Veki!






































Slike: Ivona Bezmalinović https://www.instagram.com/bezminica/  Bezminica photoblog





Friday, 7 February 2014

Bonjour!

Bonjour ljudi dragi! Kako ste vi danas? Ja sam u nekom čudnom filmu, ne mogu se pokrenit nikako! Bliži nam se proljeće, a ja sam daleko od procvjetalih visibaba i mirisnih livada! Čekala sam zimu,a ona ostala u Gorskom Kotaru ! Dok mi muhe i komarci još uvijek žustro jure po stanu, svi već lagano počinju priču o ljetu! Neću se tako igrat! Volim zimu i oću svoju buru nazad! Oću promrzle ruke i lice otpalo od leda, oću orkanske visove i vrući čaj sa cimetom, oću debele vunene bičve i dva para gaća! Želim natrag svoj winter blues -pod hitno! Jesam li normalna?! Pa vjerovatno nisam, jer dok svi navijaju za visoke temperature i ogoljele nogice ja  gunđam za zimom i ledom! Jesus!  Prošla je eurorija oko revije i sad hrabro gazim u nove zadatke! Ukoliko nekoga zanima, haljina je na prodaju jer mi definitivno ne treba još jedna toaleta u ormaru, a napokon sam odlučila probit led i prodat nešto što mi se jako sviđa! Današnji outfit složen je nakon što sam slagala muževe kravate i malo se poigrala vezanjem iste na sebi! Prvo se sa glave spustila oko vrata i završila na struku! Inače nisam ljubitelj cipela na petu, ali nije loše tu i tamo pogledati svijet iz ptičje perspektive! Ni ja ni fotička nismo bile u elementu danas, ali ipak sam odlučila postat! Želim vam svima ugodan vikend i dobar provod ako izlazite! Vama što ostajete doma toplo preporučam gledanje starih fotki, mini DV-ova, slaganje ormara ( ipak proljeće je tu) , druženje s prijateljima ili samo ljenčarenje uz knjigu i TV! Možete i do teatra ,a ako ste u  Splitu večeras na repertoaru premijerno- baleti  Bolero i Carmen.Premijera je posvećena uspomeni na velikane splitskog i hrvatskog Baleta ,Maju Srbljenović Turcu i Miljenka Štambuka.U pauzi premijerne izvedbe u kazališnom foyeru će  biti otvorena izložba posvećena najznačajnijim  umjetnicima splitskog Baleta.I za kraj,sport! Šalim se i bježim prije nego počmem valjat gluposti! Čitamo se uskoro!
Peace, 
Veki

Byeeeeeee!





 photos:Barbara Kurtović



Tuesday, 11 June 2013

Big Blue

Sorry I haven´t written anything for almost 10 days. I was traveling around and I have to admit I'm a bit lazy when it concerns my blogging lately! I have a lot of work and soon I have to live town for almost three months! Therefore will be less outfit posts until end of the summer! I prefer spend time on the beach than in front of the lens! As we all know that summer is made ​​for pleasure, to be without make up, with hair full of salt, good book, good food , good wine, hanging out! Usually my whole vacation  I wear only swimmsuit, kaftan and  flip flops or we are looking for hidden coves and swim naked! I'm proud of my nudism! 
 I hope you understand !Anyway, after dodging the wind and rain I did manage to grab some shots of this Zara flower skirt  that I've welcomed into my wardrobe with open arms. I try to avoid Zara lately but there were a few nice pieces that I could not resist.This skirt is made of a soft, stretchy fabric which moves easily with you.I´m glad I can wear it with heels, loafers or even trainers! I was so looking forward to shoot at this location but when we arrived someone's car was parked right in front so we tried to avoid disappointment and bring out the best considering that we didn´t have a time to search for another place!
In any case I hope you´ll enjoy in pics! 

With love 

V.











photos by: Barbara Kurtović











Sunday, 12 May 2013

Flower power

One of the best Spring/Summer perks are flowers crowns, whether they are worn with soft, romantic braids and waves or in bold exotic colors! Flower crowns are just not only fun to wear but make for a perfect DIY project too! This one is mine DIY and I enoy wearing it on a daily base no metter what people say or think that I look silly! People are usually afraid of trying to be creative because they’re afraid that they won’t succeed, but who said your “success” in getting dressed has to be evaluated by other people? As long as you’re into what you’re wearing and it makes you more comfortable with yourself, it doesn’t matter if someone else thinks you’ve put together a perfectly composed outfit. Actually, the effect of your confidence will only add to how stylish your outfit seems! It’s the most delightful thing when someone on the street  come up to me and tell me that I made their day!
Fashion is fun, don't take it too seriously! Don´t take yourself seriously too! Have the nerve to go into unexplored territory. Enoy your life! Laugh! Make friendship! Respect the people around you! Be different than others,be yourself! Get in touch with your dreams,read books, make changes in your life,set clear, inspiring goals... Don’t feel guilty if you don’t know what you want to do with your life! 
Love! And like in a Baz Luhrmann song - Wear sunscreen!
If you are 100% happy with who you are, you are a lot less likely to feel the need to judge others. This was supposed to be a completely different post , but I´ll leave it this way! Like a present moment of inspiration! 
Hope you enjoyed your weekend and hope for a blessed week to come!

Wit love,

V.
















photos by:Barbara Kurtović




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...