Polako smo zagazili u srpanj! Temperature su više nego idealne, more je toplo, godišnji odmor se polako šulja iza leđa! Još samo da preživim ovaj tjedan pa ću da se otisnem na daleku morsku pučinu! Barem se nadam tome! Rezimirajući ovu školsku godinu , zaključujem da je bila više nego zanimljiva! Konačno sam naučila držat olovku u ruci, a samim tim i nacrtat modnu ilustraciju,otprilike onako kako je ja vidim, naučila sam ponešto o povijesti mode, te kako je zanimljiv bio put čovjekove evoluacije u modnom smislu, od samog početka do danas! Moju pažnju najviše privlači visoka moda i kreiranje s vrhunskim materijalima, što iziskuje ogromne financijske troškove, a takve modele gotovo je nemoguća misija isplatiti, pogotovo na našem tržištu!Glagol stvoriti i dalje me čini sretnom, ali stiliziranje je nešto što me moram priznat ipak malo više privlači!Organiziranje ormara, personal shoping, savjeti za poslovno odijevanje, stiliziranje gotovih komada odjeće je nešto što radim i u čemu istinski uživam! Bilo je tu par modnih događaja na kojima sam prisutvovala, stekla koliko-toliko iskustvo( još uvijek maleno), upoznala gomilu ljudi, i zanimljivih i dosadnih do boli, napisala pokoji tekst,prodala koju kreaciju, i mislim da je vrijeme da napravim malu pauzu i dobro se odmorim do novih izazova koji me čekaju na jesen! Inače u mojim tekstovima rijetko pišem o modi, u smislu kombinacija koje snimimo ja i Babara na našem druženju.Malo mi je glupo pisati o tome što sam s čime spojila, gdje sam isto kupila, koliko sam platila i kojeg je branda.Ukoliko vas to zanima možete mi slobodno poslati privatnu poruku.Jednostavno mi se ne sviđa kad to vidim ispod slika! Uostalom nemam obveze prema nikome, odjeća je isključivo moje privatno vlasništvo, a želja da trkeljam gluposti iz svakodnevnog života , veća je od želje da pričam o robi i krpicama! Idemo dalje!
Danas sam u totalnom dobrom filmu! On i ja danas slavimo trinaestu godišnjicu zajedničkog života!Bila sam skuvana od prvog trena kad sam ga vidila bez da sam ga prethodno preidealizirala, što mi je bio light motiv svih dotadašnjih veza! S vremenom sam prihvatila sve one njegove negativne osobine i nerazumjevanje za moje lutanje u oblake, i potrebu da govorim 365 riječi u minuti!Sto puta dnevno tirana dalmatinskim dišpetom, ma koliko god svađa da se desi, i ma koliko god besmislenih riči izađe iz ovih naših gubica, jedino šta ja u tom trenu mislim je kako ću ga zagrlit i kako ću se pomirit! I dok je tako nekako sam sigurna da ovi naš lipi život ima bijelu, čistu perspektivu! Isto želim i vama! Jer najlakše se pokupit i otić! Neki poseban savjet ili pravilo nemam,ali imam par nekih kojih se držim!
-Iživite se prije braka! Tulumarite, partijajte, izlazite, mijenjajte partnere dok ne nađete pravog! Ne smislim sad da se trošite kao zečevi sa bilo kim tko naiđe, ali ono, lakše ćete znat što vam odgovara ako ponešto i probate!
-Pričajte, pričajte, pričajte! Kad god imate slobodan trenutak! Lezite u krevet i pričajte!
-Recite glasno želje i potrebe! Ni on ni vi nemate telepatijsku moć čitanja misli! Barem ne uvijek :-)
-Budite otvoreni, slobodni,nesputani!
-Budite odvojeni kad god možete! Nema ništa slađe nego se vidit nakon 5-6 dana!
-Nemojte se zapustiti! Najviše u smislu komplimenata, pohvale, primjećivanja! A tek onda masna kosa, šminka, roba!
-Iznenađujte se, igrajte se, budite djetinjasti!
-I za kraj jednostavno njegujete svoj brak! Baš kao i cvijeće na balkonu! Šaka ljubavi svaki dan!
- I da, volite se! Life is too short to waste it!
Asti mater šta sam izfilozofirala! Moram sad poć, stojte mi dobro i tipkamo se!
V.
Nemam puno vrimena za tip- tip, jerbo se zvijer diže za po ure, a čeka me još masa stvari za obavit pa ću ukratko rezimirat posljednji tjedan da usput i sebi predočim sliku di se u stvari nalazim :-)
Najviše sam zaokupljena školom i kao pravi đak ispunjavam svoje obaveze i zadatke! Radili smo kolaž inspiracije na haljinu koju ćemo predstavit na Sajmu vjenčanja sljedeći vikend.Za moj rad inspiraciju pronalazim prvenstveno u jakim ženskim ličnostima poput Grete Garbo, Audrey Hepburn, Joan Crawford, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ...
One su inače moj uzor, i kad zamišljam manekenku koja će nosit moju haljinu vidim jednu snažnu mladu ženu koja ima izgrađene stavove,koja poštuje prvenstveno sebe i koja umije hodat visoko uzdignute glave ! Ne samo pistom, već i kroz život! Još uvijek ne znamo tko će biti odabran na castingu i ne mogu kao pojedinac puno utjecati na odluku žiria, ipak nije ovo moja osobna revija ! Isto tako ograničeni smo šminkom i frizurom, muzičkom podlogom! Automatski mi je i mašta limitirana u neku ruku! Ali bit će zanimljivo u svakom slučaju! Malo ćemo se družit uz čašicu šampanjca i proslavit s profama naš prvi kreativni uradak!
Ovaj tjedan sam živjela u autu više nego inače! Već mi se nakuplja i celulit na dupetu i krajnje je vrijeme da počmem hodat! Jel vi hodate drage moje ili parkirate doslovno ispred vrata?
I muž je u nekoj ludoj kreativnoj fazi, trenutno mi iz garaže dopiru zvuči cirkularne pile i ne usudim ga se uopće ometat! Nema boljeg osjećaja nego kad se partneri nađu u istom filmu sa potpuno drugim temama! Vidimo se na ručku i večeri, poljubimo u letu, kratko si opišemo dan, plan i program i obično zagrljeni zaspemo da ni svjesni nismo koliko stvari nam se taj dan izdešavalo!
Čitam poeziju zadnjih dana....Pjesme koje je pisala moja teta...Partila je na onaj svijet i ostavila mi plavu fasciklu s požutjelim listovima ispisanu prekrasnim stihovima...Pomalo otkrivam na koga sam zapravo nalik. Čudni su putevi Gospodnji i tijek situacija koje nas prate kroz život....
Kad čovjek spozna da smo na ovom svijetu samo u prolazu , osjeti onu pravu čaroliju življenja...
Prije nego počmem filozofirat, kupim prnje i gibam odavde ! Postao mi je luksuz boravak na netu, ali nije mi ni malo žao!
Slike koje ćete upravo vidjeti klikali smo danas, bez nekog posebnog plana! Onako, usput!
Hope You like it!
Kiss & Hugs
Zdravi i veseli bili,
Peace, V.
P.S. Video prilog- IL POSTINO trailer !
Jedan od mojih omiljenih filmova!
It´s so nice when you can afford yourself to spend the morning in an Art gallery instead go to work and stay in an office whole day! Unless you have a dream job that you really love! I worked in an office for many years and definitely I´m not one ofthose whocan sitin one place! So , I slowlythinkingabout changing my profession! Among manythings that I'm interested in, fashion designandfashionin general , are something that I really enjoy! So my plan is to educate myself for fashion stylist and marketing ! I hope you¨ll see me in a school deck in Semptember! I'm glad that I live with a man whosupportsme andwhotoleratemycreativity attacks! AlsoI'm notobsessed withwhat Iwear,andI don´t blindly followfashion trends, but I adore to style vintage pieces that I collectfor years! This blouse is one of them, and this bag also! Mixing classic and boho is always a challenge! Hope you like it!
My dear readers,
visit to the Arboretum in Trsteno was an unforgettable experience ! It is a
highly recommended Dubrovnik excursion, especially for people who enjoy
the green lush nature and beautiful sea-views. The cool shade of the
park is the perfect refreshment in those hot summer days while the fresh
air is a balm that sooths all the senses. The Arboretum is perfect for
walks, running around playing catch, sun bathing, reading books,
enjoying the calm, and simple sightseeing. The Neptune fountain with the
ancient aqueducts is a magnificent work of art. The old mill gives
insight in the way how the old mills operated and the summer residence
usually holds a photography display.Me and my best friend from Dubrovnik spent the whole morning walking around inhaleing scentsof variousexotic plantsand listening tothe birds singing.Amazing !!! I had a two pairs of shoes, loafers for walking and heels for shooting so I changed every 5 minutes! Yes it bothered me a little but we took a great pics! Take a look!