Showing posts with label Plaid. Show all posts
Showing posts with label Plaid. Show all posts

Monday, 10 November 2014

Mostovi, vlakovi, Matoš....




...ponoć, sad već Utorak....Dok čekam slije da se uploadiraju na blog, čitam poeziju online i uživam!  Bože mili koliko predivnih stihova , koliko snage na tako malom prostoru ...Jednom sam negdje pročitala da je pisanje poezije stvar samoće.... Moraš biti okružen ljudima, a iznutra sam! Sam dok kupuješ voće na pazaru, sam dok gledaš film s ekipom u kinu, sam dok ljubiš bolju polovicu, sam na utakmici, sam dok hodaš ulicom okružen užurbanim mnoštvom, sam dok piješ na šanku, sam dok ne dobiješ osjećaj da si  jedini stanovnik Zemlje!E ,takav osjećaj treba za pisanje poezije!  Bjesomučan je to ,pedantan i  strpljiv rad! No, dobro....
Jutros sam se ponovno družila sa Ivonom, gledali ste njene slike ne baš tako davno na blogu (Online upoznavanje!) mislim da smo napravile poprilično dobar posao za nekoga tko se borio sa strahom od visine, na starom, ruzinavom drvenom mostu, nedaleko od okruga Madison! Nakon toga ostale lokacije bile su prava lutrija!  Srećom na slikama se ne vide ni širom razmaknute grede, hladno more ispod, a ni moja usr***  ,zaleđena faca! Bravo meštre, odradila si vrhunski posao!
Gledajući slike vratila sam se u mazno novembarsko raspoloženje, a maločas pročitane pjesme samo su dodatno začinile potrebu malo hladnijim jesenjskim danima, vrućim kestenima i mirnim večerima uz čaj i knjigu...
 U to ime podijelit ću s vama jednu Matoševu , oprat zube i ić leć!
Nema se ovde šta puno dodat!  Gledajte i uživajte,
Hope you like it ....

I da,na slikama nosim ZASU tassel narukvicu!Poklon od drage Petre! Više o njima pročitajte u linku, zaista vrijede spomena!   ZASU Jewelry

Stojte mi dobro Veki

JESENJE VEČE
Olovne i teške snove snivaju
Oblaci nad tamnim gorskim stranama;
Monotone sjene rijekom plivaju,
Žutom rijekom među golim granama.
Iza mokrih njiva magle skrivaju
Kućice i toranj; sunce u ranama
Mre i motri kako mrke bivaju
Vrbe, crneći se crnim vranama.
Sve je mračno, hladno; u prvom sutonu
Tek se slute ceste, dok ne utonu
U daljine slijepe ljudskih nemira.
Samo gordi jablan lisjem suhijem
Šapće o životu mrakom gluhijem,
Kao da je samac usred svemira.
A.G.Matoš
























Slike:Bezminica Photoblog

...i odličan video u prilogu....

Thursday, 23 January 2014

Onako usput!

Nemam puno vrimena za tip- tip, jerbo se zvijer diže za po ure, a čeka me još masa  stvari za obavit pa ću ukratko rezimirat posljednji tjedan da usput i sebi predočim sliku di se u stvari nalazim :-)
Najviše sam zaokupljena školom i kao pravi đak ispunjavam svoje obaveze i zadatke! Radili smo kolaž inspiracije na haljinu koju ćemo predstavit na Sajmu vjenčanja sljedeći vikend.Za moj rad inspiraciju pronalazim prvenstveno u jakim ženskim ličnostima poput Grete Garbo, Audrey Hepburn, Joan Crawford, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ...
One su inače moj uzor, i kad zamišljam manekenku koja će nosit moju haljinu vidim jednu snažnu mladu ženu koja ima izgrađene stavove,koja poštuje prvenstveno sebe i koja umije hodat visoko uzdignute glave ! Ne samo pistom, već i kroz život! Još uvijek ne znamo tko će biti odabran na castingu i ne mogu kao pojedinac puno utjecati na odluku žiria, ipak nije ovo moja osobna  revija ! Isto tako ograničeni smo šminkom i frizurom, muzičkom podlogom! Automatski mi je i mašta limitirana u neku ruku! Ali bit će zanimljivo u svakom slučaju! Malo ćemo se družit uz čašicu šampanjca i proslavit s profama naš  prvi kreativni uradak!
Ovaj tjedan sam živjela u autu više nego inače! Već mi se nakuplja i celulit na dupetu i krajnje je vrijeme da počmem hodat! Jel vi hodate drage moje ili parkirate doslovno ispred vrata?
I muž je u nekoj ludoj kreativnoj fazi, trenutno mi iz garaže dopiru zvuči cirkularne pile i ne usudim ga se uopće ometat! Nema boljeg osjećaja nego kad se partneri nađu u istom filmu sa potpuno drugim temama! Vidimo se na ručku i večeri, poljubimo u letu, kratko si opišemo dan, plan i program i obično zagrljeni zaspemo da ni svjesni nismo koliko stvari nam se taj dan izdešavalo!
Čitam poeziju zadnjih dana....Pjesme koje je pisala moja teta...Partila je na onaj svijet i ostavila mi plavu fasciklu  s požutjelim listovima ispisanu prekrasnim stihovima...Pomalo otkrivam na koga sam zapravo nalik. Čudni su putevi Gospodnji i tijek situacija koje nas prate kroz život....
Kad čovjek spozna da smo na ovom svijetu samo u prolazu , osjeti onu pravu čaroliju življenja...
Prije nego počmem filozofirat, kupim prnje i gibam odavde ! Postao mi je luksuz boravak na netu, ali nije mi ni malo žao!
Slike koje ćete upravo vidjeti klikali smo danas, bez nekog posebnog plana! Onako, usput!
Hope You like it!
Kiss & Hugs

 Zdravi i veseli bili,
Peace, V.

P.S. Video prilog- IL POSTINO trailer !
Jedan od mojih omiljenih filmova!






Slike:Barbara Kurtović


Monday, 13 January 2014

Kriza!

U zadnje vrime ne stižem ama baš ništa! Dižem se ranom zorom, sve detaljno isplaniram i organiziram, sastavim popis stvari za obavit, rute kojima ću vozit,  i na kraju dana skužim da mi se lista svaki dan sve više puni, a slobodnog vremena je sve manje i manje. Kaže meni moj muž:˝Dobrodošla u svijet odraslih!˝
E pa nekako mi se ne sviđa taj svijet odraslih pogotovo kad se bavim kreativnim radom kao zadnjih dana! Imam poriv da sjedim na podu među mojim igračkama i da me svi puste na miru! U školi se situacija poprilično zakuhtava, Dani vjenčanja su pred vratima, a ja još nemam ništa osim materijala za koji mi krojačica kaže da je zajeban i prekompliciran za šivat, a izrada bi joj stajala pravo malo bogatstvo!
Sad sam u nedoumici da li uopće izać na reviju  ili naći neko polovično rješenje na što moj horoskopski znak uvrijeđeno diže brk!Mrzim polovična rješenja jer mi  nedozvoljavaju da pustim mašti na volju! Sve u svemu nemam nikakvih dugova što se tiče referata i radova,a štreberica koja se za vrijeme školovanja  skrivala negdje u mračnim dubinama moga bića, našla je pravi trenutak za izać vanka! I škljocanje je polako palo u drugi plan iako sam se oduševila grafitom, na koji smo sasvim slučajno nabasale ,i bila bi prava šteta ne okinut koju sliju! Sve u svemu nisam neke predobre volje, ali daj nam Bože svima ovakve slatke brige! Dva nula jedan četri  punom parom juri naprijed, više ne neću ni trudit ulovit je nego iskoristit svaki trenutak u danu za bit ispunjen i sretan! Eh da, u našu malu familiju stiže jedan poseban dječak!
Riječ je o Marshall Titu! Malo bijelo štene chihuahue sa pokojom smeđom mrljicom! Ako sve bude po planu kod nas je krajem veljače! Veselim se prinovi i mantram mu skori dolazak u novi dom!
A sad malo mjuze! U Crnoj Gori sam imala priliku live slušati jedan odličan bend, a zovu se Girls Boys and Toys! Tri cure i tri frajera napravili su odličnu atmosferu, a izvode pjesme stranih izvođača i to jako dobro! Ako imate koji minut bacite oko na video ispod! Toliko za danas, krećem u akciju i tipkam uskoro!
Peace, V.



photo:Barbara Kurtović


Friday, 20 September 2013

Play plaid

Fall is just around the corner, which means there are plenty of fresh new fashion trends to take into consideration.
One of my absolute favorite looks of the season is a popular pattern that genuinely needs no introduction is plaid.
I spotted oversized coats and wide-legged trousers to playful party dresses and leather-trimmed tops, all decked out in the charming pattern. While many consider plaid to be a boyish print, the fashion-conscious woman can wear it and still look feminine.Try on a plaid piece and do a mirror check before you purchase it. Since it is a bold pattern, it draws attention to the person—and the body—wearing it. Some plaid pieces may draw attention to parts of your body you would rather not put in the spotlight.Love all the plaid that has been going on this season and I´ll do a plaid post soon! In any case, it seems that this story is not being told yet!












photos by: style.com, Vogue, Honestly wtf


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...