Vrlo često se suočim sa pitanjem Koristi od pisanja bloga. Da li postoji neka korist od svega toga ili je to onako, hobi za besposlene? Za manje od dvije godine ,koliko ga pišem ,statistike mi daju neke zanimljive brojke, ali kako se uvijek više vodim srcem, na prvom mjestu mi je ipak broj poznanstva i sretnih trenutaka koje sam doživjela radeći nešto što uistinu volim i sve one vaše divne poruke koje mi svakodnevno pristižu u inbox! Sve to obogatilo je i promijenilo moj život milion puta, što je apsolutno nemjerljivo novcem ! Tako sam nekako upoznala i Ivonu! Instagram je definitivno moja najdraža društvena mreža i mjesto na kojem smo se prvi puta srele- online! Ivonina galerija slika oduševila me spontanošću trenutka, te emocijama koje nepretenciozno i stidljivo vire iz njenih fotki. Ispalo je da gajimo jednaku ljubav prema prirodi, djeci, obitelji i jednom mopsu! Na virtualnim druženjima konstatirale smo da smo čak i susjede, da šetamo psa i dijete istim utabanim stazama uz rijeku Jadro, a kako je za ovih tmurnih dana osvjetljene idealno za snimanje, dugo planirani susret konačno se realizirao na najspontaniji mogući način! Idemo se fotkat i konačno upoznat face to face!Spremila sam se ad hoc ( nokti su se mazali u autu dok je muž vozio i pomalo gunđao jer je kasnio na avion -sorry bejb!) i žustro krenula na snimanje kao da se nalazim s nekim koga znam godinama! Sitna plavušica s mužem i preslatkim djetetom dočekala me u antičkoj Saloni ! Kišica je sipila, bilo je ugodno i toplo, a opet mistično i ambijentalno s obzirom na eksterijer i ljepotu tog velebnog zdanja!Osjećala sam se kao da sam zalutala na vlastito vjenčanje, u bijeloj haljini i cvijeću u kosi , koje sam ubrala putem do tamo!
Ležerno, bez imalo panike, sa puno stila ( ipak Bičica je iza objektiva ) klik po klik, ćakulu po ćakulu,onako preko oka, i proletilo je vrime! Volim ljude koji neće izdat međunarodnu tjeralicu kad zabeštimam ovim poganim jezikom, ljude koji vam ostavljaju toliko prostora da svaki put možete još dublje udahnut! Koji me ne tjeraju na analizu svakog fucking postupka ili riječi! Volim ljude, volim im otvorit srce i dušu, iako sam u posljednje vrijeme svjesna činjenice da je onaj krug pravih prijatelja više-manje uvijek isti. Šalu na stranu , Ivona je napravila odličan posao, u što nisam ni najmanje sumnjala! Nadam se da ovo nije naš zadnji susret ovakvog tipa! Ostalo je još malo dana do godišnjeg odmora! Polako skupljam libre, ostale zanimacije i selim! Selim iz grada i prašine! Pokušavam se dogovorit sama sa sobom da napravim pauzu od interneta nekih mjesec dana i usput vidim kako funkcionira život offline! Nadam se da mi nećete zamjerit :-) Već je jedna ura iza ponoći, ovaj post objavit ću sutra, a vi uživajte u ovom lipim slijama i sklapajte nova prijateljstva! Pričajte s ljudima o običnim i jednostavnim stvarima, ne tražite savršene razgovore.Nađite nekog s kim vam je ugodno i zabavno! Potrebno je vremena i vremena da strance pretvorite u prijatelje, a ako susret ne završi velikim prijateljstvom, bareć ćete znat da ste pokušali! Sve je bolje nego buljit u tuđe živote i zamarat se dosadnim pričama! Jedno veliko Laku noć sebi, i jedno veliko Dobar dan Vam želim! Do skorog čitanja, stojte mi dobro
Veki
Nakon što je u Australiji provela punih godinu dana, moja prija Kika o kojoj sam pisala jednom prilikom na blogu ( Moji su drugovi biseri rasuti,) , prije neki dan je na svom instagram profilu objavila kako je posjetila Vivid Sydney Festival .Malo sam pronjuškala o čemu se zapravo radi jer nije krila oduševljenje istim , a sad joj beskrajno zavidim na događaju koji se u glavnom australskom gradu događa jednom godišnje! To je festival svjetla, muzike, ideja, s otvorenom galerijom izvrsnih svjetlosnih skulptura, vrhunskim suvremenim glazbenim programom, te svjetlosnim umjetničkim instalacijama postavljenim po čitavom gradu! Od praktikanata u usponu do onih izrazito profesionalnih poznavatelja svjetlosno-glazbene tematike , zajedno se okupljaju svake godine u trajanju od 23.svibnja do 9.lipnja kako bi razmijenili ideje na raznim forumima , radionicama te grad preobrazili u prekrasno platno umjetničkog izražaja! U tih 18 dana kreativne prakse ljudi svih genaracija nastoje iskoristiti Sydneyevu blagu zimu i uživati u ovoj spektakularnoj manifestaciji! Ove godine čelni ljudi organizacijskog dijela doveli su u Sydney 59 nagrađivanih međunarodnih umjetnika kako bi stvorili novu ilustaciju za jedra Opere House, te će na taj način kultnu zgradu odvesti na dramatično putovanje kroz vrijeme u svom novom svjetlosnom ruhu!
Prijo moja ovo je divno! Ako stigneš baci nam svoj komentar! Pozdrav svim dragim prijateljima iz Australije koji prate Mu cephei! Nadam se da vas vidim svih uskoro! Falite nam klokani i čestitam vam prvu godinu down under!
Pozdrav na kraj svita, voli vas Veki!
P.S.Bacite oko na video, da dobijete dojam kako to stvarno izgleda!
Približavaju
nam se vrući ljetni mjeseci i sve više ljudi ima potrebu boraviti na
otvorenom!Polako ali sigurno terase,
balkoni i dvorišta pretvaraju se u ljetne kuhinje,mini-kućna kina ili
relaksirajuća i moderno uređena mjesta za okupljanje, druženje ili slavlja S
vašeg balkona ili terase ne mora se nužno pružati najljepši pogled na svijetu,
ali uz pokoji zanimljiv detalj mogu postati najugodnija mjesta za
relaksaciju i bijeg od nesnosnih vrućina koje nas čekaju! Bilo bi lijepo
maštati da se nije dogodila ova katastrofa s poplavama i da si ljudi
mogu priuštiti oplemeniti svoje domove poput ovih na slikama, ali realnost je
često okrutnija i život nam okrene u nekom drugom pravcu. Neću moralizirati o
toj temi.Svi znamo što nam je činiti....
Približava
nam se polako i Svjetsko nogometno prvenstvo, mnogi od vas sjedit će vani i
gledati utakmice! Možda će vas ove slike inspirirati da uz možda malo novca
izvedete koju dobru ideju! Želim vam svima ugodan radni tjedan i zavrtite još
koji put 060 90 11 !
Slike :Home&Decor, Brava Casa, Honestly wtf, Home and garden