Showing posts with label Croatian. Show all posts
Showing posts with label Croatian. Show all posts

Sunday, 28 June 2015

Tijuana bejbi !

Hola amigos! Danas sam mislima i dušom u Meksiku,danas mi je žao što se ne zovem Mercedes ili Guadalupe, što mi otac ne uzgaja stoku na obroncima Tijuane,što mi tetka s materine strane ne izvozi chilli i čokoladu, što ne slavimo Dias de los Muertos i konačno prihvatimo činjenicu da smrt i svečanost ipak idu rukom pod ruku! Da li sam se ovako probudila nakon sinoćnje večeri u splitskom Rodrigo baru , ili je okidač bio ovaj prekrasan Mangov kimono sa resama, pletena,šarena mochilla torba, ili možda latino rap koji sam slušala dok sam se spremala za cugu s prijom, koja je se na kraju pretvorila u lagani,nedjeljni session po kiši ! Sad kad malo zavrtim film ,čak sam za ručak ˝udrila˝ i finu masnu tortilju,a ni čašica tequile ne bi bila teško pala da sam imala konkretnije društo od lude chihuahue po imenu Tito! Kakva slučajnost! 
Genijalna lokacija , kojoj je falio samo Clint Eastwood u ponču ,definitivno se uklopila  u moj današnji film i to sasvim neplanski ! Nije nas pokolebao ni video nadzor, a bome ni tabela -Zabranjem pristup- da se prebacimo preko ograde i škljocnemo par slija na prašnjavom putu ispred napuštene potleušice!Sve je odisalo nekim božanskim mirom, kao da si na nekom svetom tlu koje vapi za poštovanjem!  Zadnje što znam je da na istom mjestu održana predstava ˝Adio kauboju˝ na otvorenoj pozornici prije četiri godine!
Zadnjih par dana sam na prislinom godišnjem odmoru, uživam Boga svoga i radim sve one stvari za koje inače nemam vremena! Nisam još ni blizu nekom ludom ljetnom feelingu, za to mi je potreban bijeg iz grada, +30 u hladu, dobra knjiga i vitamin sea! Nisam danas o´nekih velikih riči zato ću  vas pustit da gledate slije , zamišljate okolo debele mesnate kaktuse, chiquite u šarenim opravicama golih ramena,dok vam zvuk castagneta i trumbeta nježno miluju bubnjiće! Za potpuni doživljaj predlažem da uključite ton u videu ispod!
Do sljedećeg filmanja stojte mi dobro, 
Veki  



















Photos:Barbara Kurtović



Wednesday, 21 January 2015

Par dana gladovanja uz limun i javor!

Bok svima, ja sam Vedrana i nisam jela već tri dana! Kao što vidite na slikama, živa sam i zdrava, energije imam i viška,komodno procijenite sami na zadnjih par slika! O čemu se zapravo radi! Pa ovako, ove godine odlučila sam očistit generalno svoja crijeva! Znam da tema baš i ne odgovara današnjem outfitu, ali isto tako krzno nije ni malo slučajno s obzirom da je jedino što osjećam, malo više hladnoće! Nego vratimo se mi na ovaj master detox koji izdrže samo oni najluđi i najuporniji! Prije par godina na druženje su mi došle prijateljice iz srednje škole! Inače nas pet imamo tradiciju da se nerijetko nađemo i tako posljednjih dvadeset godina! U svakom slučaju jedna od njih je postila i to puna dva tjedna! Žena nije jela ama baš ništa, a funkcionirala je odlično! To mi je bilo fascinantno! Po prirodi sam osoba koja voli izazove ,pogotovo kad je zdravlje u pitanju, i nije mi trebalo puno da se bacim na istraživanje i vidim o čemu se zapravo radi! Odlučila sam da će moja post ipak trajat malo kraće jer ne želim izgubit puno kilograma, već se samo turbo dobro očistit! Dnevno se pije otprilike dvije litre limunade sa javorovim sirupom i kajenskim paprom! Ubacim koji biljni čaj i čaj s laksativnim učinkom prije spavanja!Ujutro,odmah nakon buđenja, popijem litru slane vode!  Gladi nema niti na vidiku s obzirom da je javorov sirup ukusan i hranjiv te daje organizmu sve neophodne nutrijente i energiju! Efekti su nevjerovatni i to nakon samo tri dana! Sintetičke kemikalije u hrani, aditivi , boje, hormoni i sva ostala sranja kojima nas truju, bitno utječu na naše psiho-fizičko stanje! Tako primjećujem da sam u ova tri dana puno manje nervozna, imam puno više energije, osjetila su mi izraženija, pogotovo osjetilo okusa! Voda mi ima skroz drugačiji okus, a ostaci kaladonta u ustima dođu mi kao najslađi desert! Pravo je veselje oprat zube! Vrlo je neobično boravit u kužini i ne probat jelo koje kuham sinu i mužu, a još je neobičnija činjenica da uopće nemam potrebu za hranom , a veeeeliki sam gurman! Znači um je taj koji je vrlo bitan u cijeloj ovoj priči!Nesvjesni um sadrži i naše loše navike! Snagom uma i bistom glavom zaista smo u stanju kontrolirati svoje nagone za jelom! U situacijama teške dosade mnogi ljudi krenu prema frižideru, iz čiste želje za užitkom i zabavom! Dosada je jedan od najčešćih izgovora za prekomjerno konzumiranje hrane, barem je tako u mom slučaju! Pronađite za sebe neke aktivnosti, hobije u kojima ćete uživati i koje ćete obavljati redovno i na taj način fokus prebaciti na nešto drugo! Ili probajte Feng shui dijetu-okrenite vrata od frižidera prema zidu! U svakom slučaju ja nastavljam dalje u istom tonu, a ako vas  nešto zanima u vezi cijelog ovog procesa, otiđite na stranicu Alternativa za Vas i tamo ćete naći sve potrebne detalje! Nadam se da vam se sviđaju današnje slije! Do skorog čitanja, stojte mi dobro,
Veki








 Slije:Barbara Kurtović

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...